Na co myslet před nákupem křesla

Jestliže dáváte přednost samostatně stojícímu kvalitnímu křeslu před klasickou sedací soupravou, vězte, že je z čeho vybírat. Zvolte si křeslo, které bude pohodlné, v němž budete rádi číst i relaxovat, a které navíc esteticky doplní váš obývací pokoj či pracovnu.

Při výběru nového křesla zachovejte styl v němž máte interiér zařízený. Tam, kde užitý styl venkova s masivním dřevem, anebo severského či středomořského stylu není nutné volit moderní designový produkt, například s futuristickým nádechem. Doplňte si interiér stejně stylovým nábytkem. Pokud již máte sedací soupravu v nějakém stylu či designu vyberte si křeslo v podobném. Univerzální rada však neexistuje, protože moderní interiéry můžou zahrnovat více stylů a pak záleží jen na vás jaké křeslo si oblíbíte.

Parametry a pohodlné sezení v křesle

Křesla mají různé rozměry, sklon opěrné části, velikost a typ opěrek a také jsou různě hluboká. Je potřeba vybrat takové křeslo aby se vám z něj také dobře vstávalo, usedalo a hlavně sedělo. Pokud byste si vybrali nevhodný výrobek, nejenže si neodpočinete tak, jak jste si přáli, ale navíc se vám mohou začít projevovat i některé zdravotní obtíže – problémy se zády a šíjí, anebo třeba špatné prokrvení dolních končetin.

Zjistěte si u vybíraného křesla jeho pravé rozměry a pokud si ho objednáváte přes internet, máte možnost ho po vyzkoušení v klasické lhůtě vrátit.

Nejvyhledávanějším typem pohodlného samostatného křesla je nadčasový ušák.

Vybraná křesla ušáky

Jaký materiál pro křeslo zvolit?

U křesla, které budete používat každý den, je důležité zvážit volbu povrchového materiálu. Záleží samozřejmě na tom, co je vám příjemné jednak na pohled, ale hlavně na omak a hlavně na delší posezení. Látkový potah je vždycky měkkoučký, ale dříve či později zjistíte, že je křeslo špinavé a materiál opotřebený. Co potom? Můžete je zkusit vyprat pomocí moderních prostředků, ale odřená látka na opěrkách už stejně nebude dobře vypadat. V takovém případě můžete křeslo nechat přečalounit.

Kožené křeslo či křeslo z textilní ekokůže (koženka) vypadá stylově a přináší jistou dávku luxusu. Můžete si vybrat křeslo celokožené, anebo s dřevěnými područkami. Povrch z kůže se bude dlouhodoběji lépe udržovat, čitit a celkově tak bude mít delší životnost.

Kožená křesla

Křesla pro odpočinek – relaxační a polohovací

Polohovací a relaxační křesla mívají systém, který umožní plynulý přechod ze sedu do lehu a zpátky. Hlava i páteř jsou přitom v optimální poloze, což je pro tělo základem kvalitní relaxace. Takováto křesla mohou být prospěšná třeba svým ergonomickým tvarem nebo polohováním opěrky hlavy a ručních opěrek. Jiná křesla k relaxaci mají alespoň pohodlnou podnožku, aby si uživatel mohl dát nohy do zvýšené polohy.

Pohupování a houpání v křesle

Máte rádi to mírné pohupování na křesle? Aby ne, vždyť obecně je známo, že lehké pohupování působí blahodárně na tělo i duši člověka. Na houpací, závěsné, nebo otočné křeslo byste měli mít v místnosti dostatek prostoru. Ono totiž závěsné křeslo může být zároveň houpací a ještě otočné a kolem sebe bude tedy nějaké to místo potřebovat.

Houpací a pohupovací křesla

Závěsná křesla

Křeslo do bytu či na zahradu?

Jestliže nemáte dost místa v interiéru, tak můžete mít tento typ křesel venku na zahradě, v altánu, na terase, a podobně, neboť materiály, ze kterých tyto produkty mohou být vyrobeny, to umožňují. Zahradní křesla jsou vyrobena z povětrnostně odolnějších materiálů jako je ratan, umělý ratan či kvalitní exotické dřevo. U dřeva pak počítejte s každoroční konzervací pomocí oleje na zahradní nábytek, které významnou měrou prodlouží životnost.

Vyberte si z nabídky křesel

Napsat komentář